header

وبلاگ اعضای بنیاد فقهی مدیریت اسلامی

نمونه برای تست

آخرين مطالب

ارسال شده توسط در روز در دسته بدون عنوان

بإسمه تعالی

سال تحصیلی 96-97 را درحالی آغاز می کنیم که بنیاد فقهی مدیریت اسلامی تحولات متعددی را در سال گذشته پشت سرگذاشت.

امیدوارم امسال هم با تلاش و کوشش دوستان ،سالی سرشار از موفقیت و بهروزی را در پیش داشته باشیم.

با تلاشی که در سال گذشته صورت گرفت زمینه های پژوهشی خوبی برای اعضای بنیاد فراهم شد و بحمدالله ما نیز توانستیم در فضای خارج از بنیاد، زمینه های مشترک و عرصه های مشابه مدیریت خویشتن را بیابیم و با متخصصین دانشگاهی و حوزوی که در حوزۀ مدیریت خویشتن یا نزدیک به آن فعالیت دارند آشنا شویم.از خداوند متعال خواستارم که زمینۀ تلاش بیشتر در این عرصۀ تخصصی را فراهم کند.

به امید موفقیت.

تعداد بازديد: 167
0

ارسال شده توسط در روز در دسته مديريت خويشتن

بنام خدا

شروع سال تحصیلی95-96نزدیک است.امیدوارم امسال با تلاشی مضاعف و نیرویی دوچندان در عرصه مدیریت اسلامی گام برداریم.و هریک از دوستان در عرصۀ تخصصی خود گام های بلندتری را برداشته و روز به روز توفیقات بیشتری را در زمینۀ تخصصی خود بدست بیاورند.

تابستان امسال فرصت خوبی بود برای مطالعه و تدقیق بیشتر در زمینۀ تخصصی،که بحمدالله برای ما هم این نعمت حاصل شد و توانستیم مقالۀ پنچم از مدیریت خویشتن را به تحریر در بیاوریم. این نوشتار به معرفی یکی از پیش نیازهای مدیریت خویشتن(معرفت نفس)می پردازد.

تعداد بازديد: 776
0

با برنامه ريزي معاونت پژوهش بنياد، ان شاء الله در روز دوشنبه 95/2/13 جلسه مدرسه فقهي برقرار شده و در آن مقالات اول و دوم مديريت خويشتن مورد ارائه و نقد علمي قرار مي گيرد.

تعداد بازديد: 1078
0

باعنايت و لطف حضرت حق در سالروز ميلاد باسعادت حضرت جواد الائمه مراسمي در بنياد برگزار شد كه در طي آن اولين مدرك تدريس مديريت اسلامي اعطا شد.

در اين زمينه شايسته است كه كمال تشكر و قدرداني را از رياست محترم بنياد و تمام كادر اداري آن داشته باشم.

اميد است اين اعطاء سبب تلاش بيشتر و رونق علمي بمراتب افزون تر نسبت به قبل در زمينه مديريت اسلامي و تدبيرنفس(مديريت خويشتن)براي اينجانب و دوستان باشد.

تعداد بازديد: 1086
0

بحمدالله شمارۀ 27-28 مجلۀ مديريت در اسلام مربوط به پاييز و زمستان 94 كه حاوي دو نوشتار «تحليلي در مفهوم مديريت خويشتن و مديريت برخويشتن»و «حقيقت سازمان»مي باشد از چاپ خارج شد و در اختيار علاقمندان قرار گرفت.

تعداد بازديد: 1248
0

رمز گذاري شده: سوالات اصلی فصل اول کتاب فقه اداره

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized
براي مشاهده نياز به رمز عبور مي باشد
اين مطلب براي مشاهده نياز به رمز عبور مي باشد ، براي مشاهده رمز مورد نظر را در قسمت رمز عبور وارد کنيد

رمز گذاري شده: اسلایدهای درس فقه الاداره جلسه اول

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized
براي مشاهده نياز به رمز عبور مي باشد
اين مطلب براي مشاهده نياز به رمز عبور مي باشد ، براي مشاهده رمز مورد نظر را در قسمت رمز عبور وارد کنيد

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized
با سلام و ارادت خدمت همه مشتاقان علم و حقیقت
به وفضل و لطف الهی در نوشتارهایی در مورد برنامه‌ریزی که در نشریه مدیریت در اسلام نگاشته شد پس از مقدمات و واژه‌شناسی در مورد برنامه ریزی و ارائه تعریف نهایی در مورد برنامه ریزی به بررسی نظران و نظریه ها رسیدم.
آخرین نوشتار که ان شاء الله در آستانه چاپ می باشد سه رویکرد فلسفی اثبات‌گرایی و تفسیری‌ها و پست‌مدرنیسم‌ها را بررسی و برخی تاثیرات آن در برنامه‌ریزی مورد دقت قرار گرفته است.
تعداد بازديد: 1108

بحمدالله از ميان نزديك به 15نظر مختار در سالهاي گذشته ،بزودي در شماره جديد نشريۀ مديريت اسلامي(نخل شهداد) اولين نظر مختار با عنوان«كنكاشي در حقيقت سازمان» چاپ و منتشر مي شود.اين موضوع در بحث خارج اصول فقه الاداره بنياد مطرح شد و مورد بررسي فقيهانه قرار گرفت .اميد است كه مورد استفاده خوانندگان قرار گيرد.

تعداد بازديد: 1039
0

شماره سوم از سلسله مقالات مديريت خويشتن با عنوان«تحليل مفهومي از مديريت خويشتن و مديريت برخويشتن»در شماره جديد مجله نخل شهداد در آستانۀ چاپ و انتشار است.

تعداد بازديد: 1595
0

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized
تعداد بازديد: 1401
0

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized

b2ap3_thumbnail_heic0506a.jpg

با سلام و تبریک ایام شعبانیه به یاری حق، حقایقی از برنامه و برنامه‌ریزی خواهم نوشت.

کهکشان ها چه نکاتی در برنامه ریزی به ما می آموزند؟

شما نظر بدهید بعد من هم نکاتی را که یافته‌ام بنمایش بگذارم. خوب نگاه کنید چه می بینید؟

تعداد بازديد: 2560
0

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized
تعداد بازديد: 2414
0

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized

 

 

تحصیلات استاد در تهران تا اخذ دیپلم ریاضی، سال ۱۳۵۲ بوده است. ایشان سال ۱۳۵۶ در کارشناسی رشته مدیریت صنعتی از مدرسه عالی مدیریت گیلان فارغ التحصیل شدند (شهر لاهیجان) که پایان نامه ای نیز تحت عنوان کتاب و کتابخوانی تنظیم کردند که مورد توجه قرار گرفت.


در حالیکه ۲۳ سال داشتند از ایشان برای تدریس دعوت به عمل آمد. در همان سال ۱۳۵۶ در فوق لیسانس مدیریت صنعتی در مرکز مدیریت صنعتی تهران پذیرفته شدند ولی در پی مصاحبه شفاهی به علت اینکه فرزند روحانی بودند و خود ایشان نیز به شدت مذهبی بودند مانع ادامه تحصیل ایشان شدند. بعد از انقلاب از ایشان برای ادامه تحصیل دعوت به عمل آمد که به دلیل ممحض شدن در فعالیت های انقلابی در آموزش و پرورش و سپس در سپاه ترجیح دادند مشغول خدمت باشند. در عین حال که پذیرش سپاه تهران را عهده دار بودند، سخنرانی های علمی و کلاس های عقیدتی را پیوسته ادامه می دادند و به عنوان یک نیروی علمی با ایشان برخورد می شد. بعد از آن ایشان دبیرستان سپاه را طراحی کردند و دو سال مدیر آن بودند (در لانه جاسوسی آمریکا، سال۶۲ تا ۶۳) و در آن جا تدریس معارف دینی و اخلاق داشتند. پیش از آن نیز مسئول تربیتی دبیرستان های ناحیه ۹ آموزش و پرورش بودند که برای دبیران کلاس اسلام شناسی داشتند و جزوه ای هم در توحید و نبوت نگاشتند. از سال ۶۳ به حوزه بازگشتند و ۲ سال مدیر و مدرس حوزه علمیه محمودیه کرمان شدند و ادبیات عرب تدریس کردند و سال ۱۳۶۵ وارد قم شده، دروس خارج را شروع کردند و در عین حال مدیریت مدرسه علمیه بعثت را نیز پذیرفتند که در آن جا تدریس اخلاق و ادبیات داشتند. در مقاطع بعد، مدیریت مدارس علمیه رسول اکرم (ص) و امام محمد باقر (ع) و مدرسه معصومیه را به عهده گرفتند که هم زمان تدریس فقه و اصول را تا پایان کفایتین نیز داشتند. در سال ۱۳۷۳به دبیرخانه مجلس خبرگان پیوستند و در مرکز تحقیقات علمی آن جا مشغول شدند که حاصل پژوهش های استاد، کتاب «مدیریت از منظر کتاب و سنت» شد که پژوهش برتر سال ۸۲ از دبیرخانه دین پژوهان گردید با لوح تقدیری از رئیس جمهور وقت. در همین دبیرخانه عضو هیئت علمی فصلنامه حکومت اسلامی شدندکه حاصل آن نوشتن و ارزیابی چندین مقاله بود، به عنوان مثال یکی از مقالات تحت عنوان ساختار حکومت پیامبر (ص) در سال ۸۲ از طرف وزارت ارشاد مقاله برتر شد؛ در همین اثناء، مقالات متعددی در نشریات گوناگون ازاستاد به چاپ می رسید از جمله: فصلنامه انتظار، ماهنامه پیام زن، نشریه پگاه و مقالاتی در کنگره های حکومت اسلامی مخصوص اندیشه امام و کنگره نراقی و کنگره اندیشه های اخلاقی عرفانی امام و غیره. مدتی بعد کتاب دوم استاد نیزتحت عنوان «نظریه خدمت» در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، به چاپ رسید. پروژه پژوهشی «شیوه رهبری امام خمینی (ره) » از طرف دبیرخانه مجلس خبرگان سومین کتاب استاد خواهد بود، که آماده چاپ است؛ این پروژه با تاکید اکید حضرت آیت الله ابراهیم امینی انجام پذیرفته است.

امتیاز و مدیر مسئولی دو مجله« فصلنامه تخصصی مدیریت اسلامی نخل شهداد» و «ماهنامه زیره کرمان» نیز با استاد است که از طرف هیئت نظارت مطبوعات مجوز رسمی کشوری دارد.
در سال ۱۳۸۹ اقدام به تاسیس انجمن علمی مدیریت اسلامی کردند و از اعضای هیات موسس مجمع عمومی این انجمن به شمار می آیند.آرمان و رسالت این انجمن تولید دانش مدیریت اسلامی و ایجاد نهضت مدیریت اسلامی است. این انجمن زیر نظر معاونت پژوهشی حوزه است و دارای هیئت مدیره و بازرسی و ارکان رسمی دیگر است.

استاد در مباحث رسانه ای و شرکت در همایش ها و سمینارهای علمی معتبر در سطح کشوری، دارای سابقه طولانی هستند و حضور بسیار فعالی دارند؛ از جمله شرکت در میزگرد نقد و نظر به عنوان کارشناس مدیریت اسلامی که ده ها جلسه در رادیو معارف با حضور محققان عالی مدیریت برگزار گردیده است، و از موارد دیگر پخش برنامه مدیریت در داستان های قرآنیست در رادیو معارف و بسیاری دیگر از برنامه های زنده و غیر زنده رادیو وتلوزیونی که در مناسبت های مختلف پخش شده است.ایشان اکنون به عنوان کارشناس مدیریت اسلامی در رادیو معارف هستند.
ایشان طی سال های ۷۸ تا ۸۱ مدیر کل آموزش حوزه های خارج از کشور بودند که در خلال آن عضو هیئت علمی نشریه بین المللی «الرشاد» شدند که به زبان های مختلف چاپ می شود و ارگان سازمان حوزه های خارج از کشور است.

استاد در حوزه بین الملل به کشورهای زیادی به عنوان بازرس از حوزه های علمیه خارج از کشور سفر کرده اند و بیش از ده سال است که در مدرسه امام خمینی )ره) تدریس دارند و در آنجا چند دوره در مقطع کارشناسی ارشد، حلقه ثالثه شهید صدر را تدریس کرده اند و قبل از حلقات، مباحث اخلاق و تعلیم و تربیت و عقائد تدریس می کرده اند و سخنرانی های زیادی برای طلاب غیرایرانی دارند و نیزمشاور اخلاقی طلاب غیر ایرانی در مدرسه المهدی (عج) هستندو تا کنون پایان نامه های بسیاری را از دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر، به عنوان استاد راهنما به سامان رسانده اند.
استاد مدتی عضو هیئت علمی دائره المعارف فقه اهل بیت (ع) که زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی تدوین می شود بودند و تا به حال مقالات زمان و مکان، خطوط کلی اقتصاد اسلامی و سلیقه های مختلف اجتهادی را تنظیم کرده اند که نام استاد در فهرست صاحبان و تدوین کنندگان مقاله و ارزیاب علمی در جلد اول این دائره المعارف آمده است. در سال ۱۳۸۶ مجموعه و سازمانی را جهت ترویج مدیریت اسلامی و تربیت مجتهدین نظریه پرداز در عرصه مدیریت اسلامی تشکیل دادند با عنوان «بنیاد فقهی مدیریت اسلامی» که اصالت حوزوی دارد. استاد از همان سال تاسیس تدریس بحث خارج مدیریت اسلامی را با عنوان «فقه الاداره» در این بنیاد آغاز کردند که بحث خارج اصول نیز به آن اضافه شده است. قابل ذکر است که اجازه تدریس خارج فقه الاداره توسط مرحوم آیت الله العظمی فاضل لنکرانی به استاد داده شده است.

بنیاد مذکور با توجه به تولیدات نابش وتدریس فقه الاداره مورد استقبال بسیار زیاد نهادهای حوزوی و دانشگاه های معتبر قرار گرفته است که تشکیل کرسی درس فقه الاداره در جامعه المصطفی و دانشگاه امام صادق علیه السلام و برگزاری کارگاه های آموزشی متعدد برای ارگان ها و نهادهای رسمی کشور از جمله وزارت جهاد، فرماند هان سپاه در دانشگاه امام حسین علیه السلام، مدیران حوزه های علمیه استان خراسان و … از آن جمله اند.

 

 

تعداد بازديد: 2428
0

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized

جهت تست

تعداد بازديد: 2109
0

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized

11.مدیریت دولتی

درس مدیریت دولتی شماره 11 استاد شاه آبادی

تعداد بازديد: 2091
0

رمز گذاري شده: مبانی مشروعیت جمهوری اسلامی

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized
براي مشاهده نياز به رمز عبور مي باشد
اين مطلب براي مشاهده نياز به رمز عبور مي باشد ، براي مشاهده رمز مورد نظر را در قسمت رمز عبور وارد کنيد

ارسال شده توسط در روز در دسته بدون عنوان

در این وبلاگ قرار است ان شاء الله مطالب مفیدی درباره مدیریت خویشتن ارائه کنیم.

تعداد بازديد: 2067
0

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized

تست

تعداد بازديد: 2021
0

ارسال شده توسط در روز در دسته Uncategorized

یبس

بیبی

بیب

یب

یب

یب

 

سیب

 

undefined
تعداد بازديد: 1895
0