header

خطبه های 16 بهمن 94

 پایبندی به اصول انقلاب موجب ذلت دشمن می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه پردیسان قم، حجت الاسلام و المسلمین سید صمصام الدین قوامی در خطبه های ( جمعه 16 بهمن ماه) نماز جمعه پردیسان که با حضور روحانیون و اقشار مختلف مردم  در مسجد حضرت زینب(س) برگزارشد به شخصیت امام زاده مبرقع اشاره کرد و گفت: این امام زاده فرزند بلافصل امام جواد(ع) بوده و ویژگیهای خاصی داشت؛  توجه به ابعاد شخصیتی او می تواند انسان را به سعادت رهنمود کند.

امام جمعه پردیسان بابیان اینکه از خصوصیات امام زاده مبرقع  مهاجرت  و محبت و احترام به سادات بود، افزود: عاطفه و محبت ورزیدن یکی از موضوعات مهم در اسلام است و این آقا زاده به خوبی این مسائل را رعایت می کرد ولی جامعه اسلامی  کمتر به این مسائل توجه می کند و متاسفانه باید گفت به سمت غربی در حال پیش روی است.

حجت الاسلام و المسلمین قوامی بیان داشت: مهاجرت این بزرگوارن باعث شد جامعه اسلامی ازآنها بهره مند شوند و مومنین باید از این سبک زندگی  برای بهتر شدن رفتار و کردار و اخلاق خود استفاده کنند و به این سادات توسل بجویند و تقاضای شفاعت کنند. 

حجت الاسلام و المسلمین قوامی در خطبه دوم به مسئله انتخابات وایام الله دهه فجر اشاره کرد و گفت: درجنگ احد بعضی ها شایعه کردند که پیامبر کشته شد و شروع به ایجاد فتنه کردند که بعد پیامبر(ص) سرنوشت جامعه چه خواهد شد و متاسفانه بعضی ها به دوران قبل از جاهلیت برگشتند.

امام جمعه پردیسان با بیان اینکه انقلاب و برگشت  به عقب در حقیقت به معنای رها کردن دین و هدایت است بیان داشت: بعضی ها در عقیده خود دچار تجدید نظر شدند و از نعمت دین دور شدند و در مقابل این ها گروه شاکر قرار دارند و تنها برای خدا پرستی و دین داری آمدند اینها مخلصین اند و از خط و خطوط خارج نمی شود.

وی افزود: انقلاب ایران هم 37 ساله شد و در حال پیشروی برای رسیدن به  اهداف بلندتری است و در مقابل  انقلاب و بعد ازرحلت امام راحل جامعه دو دسته شدند بعضی ها به عقب برگشتند و بعضی ها شاکر تا الان باقی ماندند.

خطیب نماز جمعه پردیسان اظهار داشت: اینها که دارای تفکر برگشت به عقب و تجدید نظر در اصول انقلاب دارند اعتقادی را دارند می گویند دیگر استقلال و عزت  و مباررزه با جبهه استکبار معنا ندارد  و این سخنان مربوط به زمان امام راحل است.

وی افزود: ولی باید به این گروه گفت بین تجدید نظری و بازنگری فرق است، در بازنگری انقلاب به سمت اصول استقلال و عزت ولی فقیه  پیش رفت و شخصیتی شجاع و مدیر و مدبری مانند رهبری معظم در رأس انقلاب قرار گرفت که با سخنان خود جامعه را رهنمود می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین قوامی اظهار داشت: باید شکرگذاراین نعمت وعزت بود و نباید تجدید نظر در آرمانها کرد زیرا تجدی نظری در اهداف و اصول انقلاب در حقیقت برگشت به همان زمان جاهلیت است و جزء خفت برای جامعه اسلامی چیزی به همراه نخواهد داشت.

امام جمعه پردیسان گفت: تجربه نشان داده ایستادگی درمقابل دشمن تنها راه پیروزی است و در این ایستادگی و انقلاب جوانان زیای تربیت شدند که الان جانانه از اسلام دفاع می کنند. 

وی عنوان کرد: انقلاب برکات زیادی برای مردم این سرزمین داشته، پیشرفت و عزت و سربلندی، مقاومت از جمله آنها است.

قربان اسلامی