header

خطبه های 9 بهمن 1394

گزیده خطبه های نماز جمعه پردیسان به امامت حجة الاسلام والمسلمین قوامی:

امام راحل با ورود خود هیمنه دو ابر قدرت شرق و غرب را شکست و به مردم ابرو و عزت داد.


 حجت الاسلام و المسلمین سید صمصام الدین قوامی در خطبه های امروز(جمعه 9بهمن ماه) نماز جمعه پردیسان که با حضور روحانیون و اقشارمختلف مردم در مسجد حضرت زینب(س) برگزارشد گفت: خدای متعال در قرآن آسیه همسر فرعون را به همراه سه زن دیگر برای همه کسانی که ایمان آوردند مثل زده است.
 امام جمعه پردیسان بابیان اینکه مَثل به معنای الگوو نمونه است بیان داشت: خدا این الگو را برای جامعه ایمانی مثل زده است.
حجت الاسلام و المسلمین قوامی گفت: زنی که در کاخ فرعون همه چیز برای او فراهم است از همه چیز دست کشید و به طرف معنویت و یگانه پرستی حرکت کرد. او کاخ نشین بود اما خوی کاخ نشینی نداشت، صرف کاخ نشینی ایراد ندارد ولی خوی کاخ است که انسان را گرفتار می کند.
 خطیب نمازجمعه افزود: خدا به آسیه ماموریت داد تا پیامبر آینده سرزمین بنی اسرائیل را تربیت کند و این لیاقتی بود که حضرت حق بخاطر حق پرستی به این خانم عنایت کرد.
 حجت الاسلام و المسلمین قوامی گفت: آسیه زنی شهیده بود که برای اعتقاد و آرمانهای خود به شهادت رسید و او این ارزش را دارد که به عنوان یک زن کامل و نمونه برای همه زنان و مردم عالم قرار بگیرد و خدا لیاقت مقام عندیت را به آنها داد بطوری که در این مسیر فقط به خدا فکر می کردند.
 وی افزود: جامعه شخصیت آسیه را نشاخته بود او وابسته به زر زیور دنیا نبود؛ این زن در مقابل طاغوت ایستاد و حتی این زن برای شیخ نمر هم مثل بود. منطق و عقل وحی را بر همه چیز ترجیح داد، اهل امر به معروف و منکر بود.
خطبه دوم
 حجت الاسلام و المسلمین قوامی در خطبه دوم به 12 بهمن ماه سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی اشاره کرد و گفت: 12 بهمن ماه تنها یک تغییر سیاسی و عکس نبود بلکه تغییر شاه به امام راحل بود.
 امام جمعه پردیسان بیان داشت: امام راحل با ورود خود جهل و فقر را ازبین برد و با طلوع خود هیمنه دو ابر قدرت شرق و غرب را شکست و به مردم آبرو و عزت داد.
 وی افزود: امام راحل همدم، رفیق و پدر مهربان و راهبر ملت بود و موجب تقویت دین، اسلام، خشم دشمن، هلاکت منافقین شد و او یگانه زمان و اصلح زمان خود است و مانند و نظیر ندارد.
 خطیب نماز جمعه پردیسان افزود: شناختن این چنین شخصیی بسیار سخت است و امام راحل رمز ماندگاری امت بود و این رمز وحقیقت را باید شناخت و به او معرفت پیدا کرد.
 خطیب نماز جمعه به توطئه های خنثی شده از سوی امام راحل و جانشین او اشاره کرد و عنوان داشت: توطئه نفوذ، براندازی، تجزیه عراق و سوریه و تخریب حرمین عسگریین(ع) وتوطئه یمن، توطئه فروش انقلاب از جمله توطئه های بود که به وسیله درایت و مدیریت رهبری انقلاب خنثی شد.
 حجت الاسلام والمسلمین قوامی از رسالت شورای نگهبان درحراست از انقلاب قدردانی و تشکر کرد و گفت: این شورای به خوبی به رسالت خود در حفاظت از ارکان انقلاب عمل کرد و لحظه ای در مقابل توطئه گران کوتاه نیامد.
 امام جمعه پردیسان با تاکید براینکه این سرزمین با وجود این چنین امامی هرگز رنگ ذلت را نخواهد دید اظهار داشت: همه دنیا اسیر آمریکا است ولی آمریکا اسیر ایران است، این عزت 12 بهمن ماه و اقتدار ایران اسلامی است و خدا کاری کرد که جهان ذلت غرب را ببینند.
 خطیب نماز جمعه با بیان اینکه باید قدر 12 بهمن ماه و دهه فجر و ارکان انقلاب را دانست بر حضور گسترده مردم در دو انتخابات پیش رو تاکید کرد.
 وی افزود: دهه فجر می تواند انتخابات را رونق دهد و موجب ذلت غرب شود و این امر نیازمند به وحدت و همدلی همه آحاد مردم در همه صحنه ها است.